Anonymous-hackeři, ACTA, DDoS…

Anonymous je celosvětové hnutí, které nemá žádnou hierarchii. Je to v podstatě tak, že ten, kdo se cítí být člen Anonymous, je v Anonymous. V Anonymous nejsou pouze lidi, kteří útočí na weby DDoS technikou (Distributed Denial of Service), ale i hackeři. DDoS útok je takový útok, kdy v jednom okamžiku na server přistupuje velké množství počítačů, čímž server se zhroutí a webová stránka je nedostupná.
Hackeři z Anonymous zaútočili např. na servery Bílého domu, FBI, NASA. Došlo dokonce k útoku na státní servery komunistické Číny, což lze považovat za ideologický útok.

Anonymous vs. Megaupload

Anonymous se rozhodně nelíbí uzavření Megauploadu. Megaupload zavřela americká vláda 19.1.2012, následně obvinila společnost, která server provozovala Megaupload Limited, resp. jejího majitele Kima Schmitze. S Megaupload.com došlo i k uzavření dalších portálů, která výše uvedená společnost provozovala – Megavideo.com, Mageclick.com, Megaclick.us

Anonymous vs. ACTA

Lidem z Anonymous je trnem v oku smlouva ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), která má nastavit cenzuru na internetu. Proti ACTA není jen Anonymous, ale i významná část světové populace.

Anonymous v ČR

Pokud jde o Českou republiku, tak zde má toto hacktivistické hnutí řadu příznivců. V ČR došlo k útoku na portál ODS, KSČM, Vlády ČR, České protipirátské unie, Ochranného svazu autorského (OSA)…
Anonymous

Veškerý obsah na Mozektevidi.cz je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) ani tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *