Co je virtuální server? Výhody virtuálního serveru

Server je mimořádně výkonný počítač (stroj), který je zpravidla umístěn v servovně (datovém centru). Pokud jde o druhy serverů, tak nejčastější je webový server (v internetu poskytuje webové stránky) a databázový server (úložiště databází – MySQL apod.).

Virtuální server

Virtuální server (virtuální privátní server – zkr. VPS) je daná část výkonného serveru, který má vlastní operační systém a služby. Virtuální server je vhodný pro náročné webové stránky, kdy nestačí klasický webhosting. Náročné webové stránky mají zvýšený traffic nebo jsou jinak specifické. Výhodou virtuálního sevreru je to, že na něj můžete umístit více internetových stránek a v podstatě cokoliv. Virtuální server lze použít pro kontroverzní internetové projekty (anonymizery apod.). Virtuální server může zákazník sám vypnout a zapnout, restartovat, přeinstalovat, atd. Virtuální server se dá pořídit od stokoruny měsíčně (záleží na parametrech).

Výhody virtuálního serveru

– administrace virtuálního serveru je plně v rukou zákazníka,
– lze naistalovat jakýkoliv operační systém (Linux, Windows),
– k ovládání virtuálního serveru postačí znalost příslušného operačního systému,
– virtuální server má předinstalovaný operační systém, který si může zákazník zvolit – CentOS, Fedora, Debian, openSUSE, Ubuntu, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 R2,
– zákazník sám instaluje a konfiguruje jakéhokoliv software,
– virtuální server je podobný jako dedikovaný server – provoz je ale podstatně levnější,
– nemusíte řešit potíže s hardware serveru,
– můžete umístit neomezený počet domén,
– zřízení je zdarma,
– možnost kdykoliv navýšit výkon serveru,
– úspora nákladů.

servovna
servovna
server
server

Veškerý obsah na Mozektevidi.cz je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) ani tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *