Jak skrýt IP adresu? Zde je návod.

Jak skrýt IP adresu? Jak být na internetu anonymní? Máte hned několik způsobů. Čtěte náš článek.

IP adresa je taková adresa, kterou se počítač připojuje k internetu. Touto IP adresou je také počítač následně v síti internet identifikován.

Svobodné surfování přes anonymizéry

Svou IP adresu v síti internet lze skrýt snadno proxy serverem – webovým anonymizérem. Takových anonymizérů existují tisíce, část z nich denně zaniká, další část vzniká. Pouhé skrytí vaší IP adresy ještě ale nezaručuje stoprocentní anonymitu! Cookies jsou to, co vás může prozradit, takže zakažte nahrávání cookies do vašeho počítače. Některé anonymizéry toto umožňují v nastavení, jedná se např. o anonymizér Anonymouse.cz.

Anonymní TOR

Další způsob (řekl bych, že nejlepší), jak být v síti internet anonymní (měnit ip adresu), je síť TOR (The Onion Router). Jedná se o anonymní šifrovanou síť (internetový prohlížeč), který váš počítač spolehlivě skryje na internetu. O TORu se dozvíte více ve článku TOR Browser (i stažení).

VPN
Virtuální Privátní Síť (Virtual Private Network) VPN je bezpečné spojení vytvořené mezi počítačem a serverem. Pokud chcete používat VPN, stáhněte si program VPN UltraSurf (freeware). VPN zdarma nabízí i internetový prohlížeč Opera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *