Počítač za 250 Kč

V prodeji je miniaturní počítač za neuvěřitelných 250 Kč (9 dolarů). Jedná se o počítač C.H.I.P. od společnosti Next Thing.

Parametry mikro počítače
Destička o velikosti 4 x 6 cm ukrývá: procesor Allwinner s frekvencí 1 GHz, 512 MB operační paměť, 4GB úložný prostor, micro USB, wi-fi, bluetooth a operační systém Linux se spoustou aplikací.

Jak to funguje
Přes bluetooth lze připojit bezdrátovou klávesnici, myš a další zařízení. Mezi porty naleznete micro USB pro napájení, USB port pro připojení zařízení a kompozitní výstup pro video, případně zvuk a mikrofon. S poměrně velkým adaptérem lze získat VGA nebo HDMI výstup. Jsou k dispozici i další piny: 8× GPIO, PWM, SPI, TWI, UART, MIPI-CSI, paralelní výstup pro LCD, vstupy pro dotykovou plochu a další. Součástí jsou i obvody pro bateriový mód.

Počítač C.H.I.P. je kompletně open source! A to je super. Na dostupnosti zdrojového kódu a příslušné dokumentace se podílejí autoři projektu ve spolupráci s Allwinner Technology.

Počítač C.H.I.P. fotogalerie

C.H.I.P.

C.H.I.P.

Veškerý obsah na Mozektevidi.cz je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) ani tento článek! Admin.

5 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *