Archivace telefonních hovorů, odposlech mobilů

Mobilní telefon je fenomém dnešní doby, tento přístroj vlastní značná část obyvatelstva v ČR. Podobně je to také ve světě, včetně rozvojových zemí. Já osobně mobilní telefon vlastním již od roku 1997, bez mobilu nedám ani krok, využívám výhradně předplacených SIM karet (zcela ignoruji lákavé nabídky mobilních operátorů).

Logování hovorů

Pomocí mobilu, můžete být lehce lokalizováni, tedy místo, kde se právě nacházíte, a to i tehdy, když máte mobil vypnutý 🙁

Možná to nevíte, ale mobilní operátoři logují (zaznamenávají a ukládají) telefonní hovory a SMS, MMS zprávy. Ne, že by se archivoval obsah hovorů, SMS a MMS zpráv, to ne, ale archivují se telefonní čísla (i zmeškané hovory) – KDO, KDY, KOMU, IMEI. Taktéž se archivuje internetový provoz!

Tyto logy, mobilním operátorům, nařizuje zákon. Vzhledem k této skutečnosti, stát hradí náklady s touto archivací. Jedná se o desítky milonů Kč ročně.

Odposlech mobilů

Mobilní telefony je samozřejmě možno odposlouchávat, a to již roku 1997. V minulosti, koloval na internetu návod, jak zjistit, zda je váš mobil odposlouchávaný. Jednalo se o telefonní číslo #31#0017604330002 (fax do USA – Kalifornie), pokud se ozval 7 sekundový nepřerušovaný tón, znamenalo to, že jste přesměrování na telefonickou bránu a váš mobil je odposluchávaný. V případě, že se ozval tón neexistující stanice, tak odposlouchávani nejste. V současnosti, je tento způsob, zjištění odpolechu mobilů, nefunkční.

V současnosti, údajně také existuje jednoduchý způsob, jak zjistit, zda je váš mobilní telefon odposlouchávaný. Stačí prý zavolat sám sobě – na své telefonní číslo. Pokud se ozve obsazovací tón, tak je vše v pořádku a nejste odposloucháváni. Avšak, pokud telefon vyzvání, tak jste odposloucháváni.

Dobrá rada – pokud z mobilu hovoříte vedle tekoucí vody, např. z kohoutku, tak se kvalita odposlechu značně snižuje.

Ještě rozsáhlejší logy…

Evropská unie, v současnosti požaduje, od ČR (ale i jiných zemí), ještě více zpřísnit logy operátorů, tedy požaduje ještě více logů – pohyb telefonu, atp. Takový postup se mi vůbec nelíbí! Vám snad ano? Obecně, Evropská unie, se mi nelíbí… Socialismus přeci nemůže fungovat – to už minulost dokázala.

Veškerý obsah, na Mozektevidi.cz, je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) i tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *