Linux Ubuntu (download)

Linux Ubuntu je stabilní, rychlý, přehledný operační systém budoucnosti, který je určen pro běžné uživatele. Je dodávám zcela zdarma – zdarma navždy! Není potřeba ani žádný licenční klíč, prostě nainstalujete a ihned používáte 🙂

“Ubuntu” znamená v překladu “lidskost”. První verze Ubuntu (4.10) vyšla v roce 2004. Linux Ubuntu obsahuje (samozřejmě zdarma) kvalitní a užitečné nástoje pro standartního uživatele, např. aplikaci pro přístup k internetu – prohlížeč Mozilla Firefox, zprávu e-mailů, textový editor, tabulkový generátor, Open Office, multimediální přehrávač, hry a mnoho dalšího. Aktualizace pro každou verzi Linuxu Ubuntu jsou vydávány minimálně 18 měsíců.

Linux

Linux Ubuntu lze na vyzkoušení spustit bez instalace, z CD nebo flash disku. Při této příležitosti “vyzkoušení” se můžete podívat na celý HDD, pokud je na HDD naistalovaný windows, tak si můžete prohlédnou celý windows včetně všech jeho součástí, i takových, které nelze v prostředí windows otevřít či vidět. Pro Linux Ubuntu není žádný problém “zviditelnit” celý HDD (za předpokladu, že není zašifrovaný). A to bez hesla do windows! Se všemi soubory na HDD (ve windows), lze pomocí Ubuntu manipulovat – např. mazat, upravovat, převádět na flash disk, atp. Tzn. pokud se vám z nějakého důvodu poškodí windows, netruchlete a stáhněte si Linux Ubuntu, spušťe ho na vyzkoušení a jednoduše si svá data vyzvedněte (např. na flash disk) z HDD 🙂

Linux Ubuntu je z hlediska bezpečnosti velmi bezpečným operačním systémem. Oceníte to především v síti internet. STOP VIRŮM!

Linux Ubuntu je nabízen ve více modifikacích Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu.

Novou verzi Ubuntu stahuj (download) zde: www.releases.ubuntu.cz

Pokud nefunguje download, tak mi napište

Veškerý obsah na Mozektevidi.cz je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) ani tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *