Windows Vista

Windows Vista je operační systémem z dílny Microsoftu. Windows Vista byl náhražkou Windows Longhorn, který měl být vydán již v roce 2004, nicméně z bezpečnostního hlediska, nebyl však nikdy vydán.

Pokud se kouknu do minulosti Microsoftu, tak první operační systém windows byl vydán v roce 1985 s názvem Windows 1.01. Tento operační systém byl obrovským zklamáním nejen pro zákazníky Microsoftu, ale i pro samotný Misrosoft, proto za necelý rok vydává Miscosoft nový operační systém Windows 1.03, který však také mnoho úspěchu neslavil…

Dle Microsoftu, měl být operační systém Windows Vista, revoluční operační systém. Nestalo se tak. Windows Vista nebyl a není revoluční operační systém. Je to vysoce problematický operační systém, který raději neměl nikdy vzniknout.

Já osobně používal Vistu před několika lety, několik měsíců, a mohu potvrdit, že to bylo něco strašného. Windows Vista byl pro mne velkým zklamáním. Ve svém jádru se Windows Vista vrátil úplně na začátek éry windows, nedivím se tedy že je Vista tak špatný operační systém. To, že je Vista špatný operační systém není pouze můj názor, ale tento názor sdílí poměrně široká část veřejnosti. Abych se přiznal, tak jsem se v počátcích na Vistu docela těšil, říkal jsem si, že se určitě Microsoft ponaučil z dřívějších chyb a vytvoří moderní a především bezpečný operační systém, za který bude pochvalován.

V čem je Vista špatný operační systém?

Ve všem! Vzpomenu pár záporů:

  • Časté zamrzání a neefektivní chod. Často nejde přehrát ani video…
  • Závažným problémem Visty je nekompatibilta programů a ovladačů. Znám spoustu lidí, který si museli kvůli Vistě zakoupit nový modem.
  • Velmi závažný problém u Visty je bezpečnost. Bohužél, Windows Vista je dalším operačním systémem, který nezná slovo bezpečnost! Pokud jen vzpomenu firewall Visty, který není nikterak kvalitní – když spouštíte, instalujete software tak se ukáže dialog povolit – zakázat, avšak kde je alespoň přehled o připojování počítače, přehled nad porty, atp.?
  • DRM systém (digital rights management) – ochrana autorských práv, nejenže není efektivní a nepříjemně otravuje uživatele.
  • Chaotická nepřehlednost nabídky start.
  • Atd. Atd.

Nejpoužívanější operační systém současnosti je legendární Windows XP, který byl vydán již v roce 2001.

Veškerý obsah, na Mozektevidi.cz, je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) i tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *