Zabezpečení počítače legálně a zdarma

Bez kvalitního zabezpečení se dnes neobejde žádný počítač, především takový, který se připojuje k internetu. Chci Vám v tom to článku doporučit, jak zcela zdarma, kvalitně a naprosto legálně zabezpečit svůj počítač před útoky nejen z internetu.

Antivir

V žádném případě, by ve vašem počítači, neměl abstinovat kvalitní a pravidelně aktualizovaný antivir. Jedním z velmi kvalitních antivirů je Avira – www.avira.com, jehož symbolem je červený deštníček. Tento kvalitní a pravidelně aktualizovaný antivir vás o chrání před útoky z internetu, především před viry, červy, trojskými koni, backdoor programy, dialery, ochranu proti spyware a adware, ochranu proti phishingu. Existují verze, jak pro Windows, tak i pro Linux. Nutností jsou pravidelné aktualizace z internetu, které jsou poskytovány zcela zdarma!

Firewall

Dále by v žádném případě neměl abstinovat kvalitní firewall. FortKnox Personal Firewallwww.fortknox-firewall.com je vynikající firewall, který chrání vás počítač před útoky z internetu (viry, trojani, spyware…), a který plně uspokojí i náročné uživatele. I ve verzi zdarma je váš počítač dobře chráněn. Program nabízí plnou kontrolu před odchozí – příchozí komunikaci s možností jejich povolení či zablokování, je jednoduchý a přehledný. FortKnox Personal Firewall je plně kompatibilní s windows vista 32-64, windows XP, 2000, Windows 7. Další funkce jsou např. historie přenosů a útoků, vypnutí sdílení tiskáren, atd. Program je plně v českém jazyce.

Možná nikdo namítne, že existuje spousta lepších firewallů (Norton, Kaspersky…), než je FortKnox Personal, víc funkcí atp. Lepší nejsou! Proč? FortKnox Personal je jednoduchý a přehledný, maximálně efektivně plní svou funkci, minimálně zatěžuje počítač a minimálně zpomaluje internet, předností je mj. nízká cena, minimálně omezené verze zdarma. Zmíněný Norton, Kaspersky a  další, nejen, že maximálně zpomalují internet, ale také celý počítač, jsou až obtěžující. V jednoduchosti a přehlednosti je ta síla a dokonalost!

Antispyware

Spyware Terminator je kvalitní ochrana počítače proti škodlivým a špionážním programům. Program je v českém jazyce. Spyware Terminatorwww.spywareterminator.com si hravě poradí se spyware, malware, adware. Dále program efektivně odstraňuje viry typu hijack. Nutností jsou pravidelné aktualizace z internetu, které jsou poskytovány zcela zdarma, stejně jako celý program.

Optimalizace systému

CCleanerwww.piriform.com je program odstranění nepotřebných souborů z pevného disku, program zkontroluje a opraví registry od chybných záznamů, čímž optimalizuje rychlost systému. Program dále poskytuje další dobré funkce, čímž je např. odinstalování programů v systému, správa bodů obnovy systému, kontrola nad programy automaticky spouštěné při zapnutí počítače, vysype koš, maže historii a cookies soubory z internetových prohlížečů (výpis cookies), maže historii naposledy otevřených, spouštěných souborů. Program je plně v českém jazyce a zdarma.

Velmi kvalitní nástroj, k optimalizaci operačního systému windows, je program TuneUp Utilities www.tune-up.com, který již bohužél není zdarma, avšak za zmínku rozhodně stojí. Jedná se o velmi kvalitní nástroj (sada nástrojů) k optimalizaci výkonu počítače, opravuje problémy v systému, pomáhá přizpůsobit systém vašim potřebám. Toto je takové obecné seznámení s TuneUp Utilities, ale podívejme se na konkrétní vlastnosti programu:

 • Čistí registry – rychlé čištění registru systému
 • 1-Click Maintenance – 1 kliknutí myši získáte analýzu a optimalizaci systému
 • TuneUp Startup Manager – zvyšuje rychlost startu operačního systému windows
 • TuneUp Undelete – vyhledá, obnoví chybně smazaná data
 • TuneUp Shortcut Cleaner – správa ikon na ploše, menu start. Odstraňuje chybné ikony na ploše a v start menu
 • TuneUp Shredder – nenávratně maže soubory bez možnosti obnovení
 • TuneUp Undelete – víte, že lze na vašem počítači vyhledat a obnovit chybně smazaná data? Tato funkce vám to umožní
 • TuneUp System Information – přehled hardwaru, softwaru v daném počítači
 • TuneUp Registry Editor – vyhledávač v registrech s možností provedení změn
 • TuneUp Drive Defrag – defragmentace disku
 • TuneUp Disk Doktor – vyhledání a oprava chybných souborů
 • TuneUp Process Manager – monitoring výkonu počítače (procesy v reálu)
 • TuneUp Disk Space Explorer – správa dat na HDD v grafu
 • A spostu jiných funkcí

Nezapomínejte, že nedílnou součástí kvalitního zabezpeční počítače, jsou pravidelné aktualizace výše uvedených programů a aktualizace operačního systému!

Veškerý obsah, na Mozektevidi.cz, je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) i tento článek! Admin.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *