Policie ČR a internetová komunikace

Policie ČR, kriminální policie, používá k internetové komunikaci freemail ze Seznam.cz! V předchozích článcích jsem psal, že freemail od seznamu (stejně je tomu tak u 99% freemailů v česku) vždy měl a má velké bezpečnostní trhliny. Vím, že v minulosti naše státní policie používala k internetové komunikaci freemail od seznamu, ale myslel jsem si že v současné moderní době, se dává akcent na bezpečnost. Mýlil jsem se…

Aby toho nebylo málo, tak tato státní instituce, která má chránit občany našeho státu, se připojuje k internetu s počítači, které mají operační systém windows 98 😀 Windows 98 je v dnešním prostředí internetu doslova nebezpečný. Jeho použitím, se uživatel vystavuje k maximální destrukci počítače, to ani nemluvím o ztrátě, krádeži dat z HDD.

Závěr

Jsem skutečně zděšen, že někdo tak zodpovědný za bezpečnost, může používat, tak nebezpečné věci. Na tomto příkladu je vidět, že je internetová bezpečnost velice podceňována. Policie v našem státě by měla k internetové komunikaci přistupovat zvlášť opatrně, považuji za nutné aby měla policie k jejich práci moderní počítače s maximálním zabezpečením, k internetové komunikaci používala vlastních e-mailů, používala vlastní servery. Je přeci hrozné a zcela neprofesionální, aby kriminalisté kteří vyšetřují vraždy, znásilnění, loupeže využívali freemailových služeb s minimálním zabezpečením.

Veškerý obsah, na Mozektevidi.cz, je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) i tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *