Logování dat komunikačních firem

Dne 01.09.2008 začala platit novela zákona o elektronických komunikací. Jedná se zpřísňující novelu zákona, která ukládá komunikačním firmám v ČR, zpřísnění logování telefonní, počítačové komunikace. Je pravda, že tento zákon nepřináší nic převratného, protože logování telefonní komunikace bylo již dříve, nicméně od tohoto dne, musejí telefonní firmy, navíc logovat i neuskutečněné hovory (prozvonění), odkud a kam volal (poloha mobilu). Pokud to shrnu, tak od dnešního dne musejí komunikační firmy archivovat veškerá data o tom – KDO, KDY, ODKUD, KAM.

Kdo za to může?

Pravou příčinou je Evropská unie (EU) a nástupce Komunické strany Československa (KSČ) – ČSSD. To, že je nástupce KSČ strana ČSSD, prohlásil  v minulosti Vítězslav Jandák, poslanec za ČSSD a herec. Byla to právě ČSSD, která se zavázala, při vstupu naší země do EU, převzít směrnice EU!

Nač tak rozsáhlé logy?

Proč asi?! Aby orgány činné v trestním řízení – Policie ČR, tajné služby, zpravodajské služby, soudci, předsedové soudních senátů, státní zástupci  (sakra, to je ale lidí, co k tomu má přístup…) měly snadnější práci, větší přehled, pohodové vyšetřování a já nevím co ještě.  A abych nezapomněl na Evropskou unii, ta bude mít celé její společenství pod naprostou – dokonalou kontrolou. Jakoby toho již v minulosti nebylo dost. Ale na druhou stranu, buďme rádi, že nežijeme v USA – tam je to ještě horší 🙁

Kolik to bude stát a kdo to zaplatí?

Kdo by to zaplatil?! No přeci stát – daňový poplatníci. Veřte, že je to hodně milionů!

Můj názor

Můj názor je patrný z předchozích vět. Nesouhlasím s tím, rozhodně se jedná o nekonvenční zásah do osobních svodob, další krok k policejnímu státu, bezdůvodné šmírování lidí… Nemám z toho radost, ale co naděláme 🙁

Podobný článek Archivace telefonních hovorů, odposlech mobilů

Veškerý obsah, na Mozektevidi.cz, je zakázáno dále šířit (přebírat)! Nepřeji si dále šířit (přebírat) i tento článek! Admin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *